Aktualności

Tutaj znajdziesz informacje o wydarzeniach w naszym Oddziale

Skotkanie pod hasłem „LAS BLIŻEJ NAS”

  Spotkanie z cyklu LAS BLIŻEJ NAS odbyło się 6 czerwca 2023 roku na terenie Szkółki Leśnej w Rachowicach, prowadzonej przez Nadleśnictwo Rudziniec, dzięki uprzejmości Nadleśniczego Pana mgra inż. Wiesława Kucharskiego i pomocy Pani Ewy Łukasik zajmującej się edukacją leśną w Nadleśnictwie.

 Spotkanie rozpoczęło się od posadzenia kolejnego drzewa oznaczonego tabliczką „OD CHEMIKÓW Z GLIWIC”. Tym razem była to miododajna Katalpa, której piękne, duże kwiaty są uwielbiane przez pszczoły.

Następnie uczestnicy wysłuchali niezwykle interesującego wykładu na temat życia mrówek i ich pożyteczności dla lasu. Wykład wygłosił nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec, który wykazał się ogromną wiedzą dotyczącą życia mrówek. Podczas spotkania głos zabrał również łowczy Pan Juliusz Sikorski, prezes Koła Łowieckiego „Łoś” w Gliwicach i jednocześnie gospodarz leśniczówki „Łoś”, posadowionej na terenie szkółki leśnej w Rachowicach.

    Następnie przyszedł czas na biesiadowanie przy ognisku. Grill obsługiwał nasz kolega Stefan Kiełtyka, który częstował pieczonymi w ogromnej spiekocie krupniokami i kiełbasą. Podczas biesiadowania nie obyło się bez śpiewów przy dźwiękach gitary.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także