Ogromne zainteresowanie rejsem po Odrze i Kanale Gliwickim w  październiku 2018 r. spowodowało, że postanowiliśmy powtórzyć wycieczkę do Koźla.

W sobotę 18 maja 2019 r. w remontowej stoczni rzecznej Damen  czekał na nas statek wycieczkowy, którym wyruszyliśmy w rejs: 

Stocznia Damen – Odra – Kanału Gliwickiego – port rzeczny Koźle –największa śluza na Odrze o przewyższeniu 10,4 m – syfon na rzece Lineta – śuzowanie na najstarszej śluzie na Odrze – ujście Kłodnicy do Odry – nowy most stanowiący obwodnicę Kędzierzyna-Koźla – powrót do ujścia Kanału Gliwickiego – droga powrotna do Odry i stoczni – „przesiadka” do autobusu i powrót do Gliwic. 

Z pokładu statku wycieczkowego Silesia zobaczyliśmy miejsca, które z lądu są trudno dostępne i mniej znane, poznaliśmy historię spotykanych na trasie obiektów, a naszym przewodnikiem- jak w październiku – był miłośnik i znawca historii oraz ciekawych miejsc Ziemi Kędzierzyńsko-Kozielskiej – SITPChem-owiec z Kędzierzyna, Kolega mgr inż. Teodor Bek.
Oprócz powyższych atrakcji był grillowy poczęstunek na pokładzie statku, a dopełnieniem pozytywnych emocji i miłych wrażeń była przepiękna wiosenna pogoda

Z docierających do nas sygnałów wynika, że w dalszym ciągu są jeszcze chętni na kolejną edycję tej wycieczki – ZAPRASZAMY na 07 września br.