Tegoroczną wycieczkę zagraniczną pod hasłem „GRUZJA od A do Z” zaplanowaliśmy w okresie od 01 do 12 października do Gruzji – szczegóły w załączonym pliku Gruzja_program
Zainteresowanie udziałem wyraziło ponad 60 osób – ostatecznie w wycieczce uczestniczyły 44 osoby. Przejechaliśmy Gruzję wzdłuż i wszerz:
Wardzia – Twierdza Chertwisi – Achalciche (Twierdza Rabati) – Bordżomi – Gori – Uplisciche – Gruzińska Droga Wojenna przez Wielki Kaukaz do Stepancmindy (Kazbegu) – Forteca Ananuri – Kraina win czyli Kachetia – Tbilisi – Mccheta – Jaskinia Prometeusza – Kutaisi – Osetia w Kaukazie Wielkim z Mestią i Uszguli (wioska położona na wysokości ponad 2000 m. n.p.m.) – Batumi.
Podziwialiśmy przepiękne krajobrazy, chłonęliśmy niesamowite opowieści naszego przewodnika-pilota Giorgi Maglakelidze, który jest prawdziwym ambasadorem przyjaźni polsko-gruzińskiej, no  i biesiadowaliśmy przy suto zastawionych stołach rozsmakowując się w specjałach kuchni gruzińskieJ – szczególnie chinkali – „pierożki” z rosołkiem i mięskiem w środku oraz gruzińska pizza czyli chaczapuri, przypadły nam do gustu.
Szczegółowy opis całej wycieczki  – w późniejszym terminie; poniżej kilka zdjęć.